Зоряна Павлишин (Іленко) zoriana – художник, яка малює пальцями

 

Що надихає кожного з нас? Над цим питанням замислювалося чимало філософів. Невідомо як натхнення приходить і,  тим паче, невідомо яким чином, де й коли воно зреалізовується. В художниці Зоряни Іленко картини стали уособленням внутрішнього вибуху, а полотно й пензлі – матеріальним вираженням почуттів і мрій.

 

Думки про малювання прийшли в момент, коли події навколо почали вирувати із такою силою, що важко їх було передати словами. У кольорі, мазках, фарбах і техніках знайшлося те, що дало можливість виплеснути із себе усі радощі й переживання. А головне, саме вони стали каталізатором, який збурює хвилі життя, тягне до людей, до нових вершин і звершень.

І хоча картини завжди приходять із глибини душі, з її найпотаємніших закутків, та все ж художниця твердо переконана, що малювати – це не зображення чи відображення дійсності навколо нас, це створення нової реальності.

Будучи за фахом журналістом та здобувачем наукового ступеню на кафедрі менеджменту Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (Україна, м. Львів),  на сьогодні Зоряна Павлишин успішний керівник інформагентства «Медіастар» (переможець конкурсу «ТОП-10. Власний бізнес» у номінації «ТОР-публічність», 2011 рік), керівник проекту «ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини».

Згідно експертного висновкуInternational Raiting of Quality of products and services Всеукраїнське суспільно-політичне інформагентство “Медіастар” нагороджено “Зіркою якості” як “КРАЩЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНИ 2015”, а керівника “Медіастар”  Зоряну Павлишин нагороджено орденом “Слава нації”.

Війна наштовхнула автора подивитися на життя іншими очима, не журналіста, а художника. Інформагентство «Медіастар» постійно долучається до волонтерських проектів – від передачі гуманітарної допомоги на схід до залучення творчої майстерні на потреби українських військових. За сприяння керівника інформагентства «Медіастар» Зоряни Павлишин було визволено двічі з полону – спершу з Донецької, а за кілька місяців з Луганської областей – львівського журналіста Юрія Лелявського та капелана Майдану о. Валентина, на жаль, сьогодні вже покійного.

Своє натхнення Зоряна Павлишин черпає із щоденного життя, наших буднів та реалій сьогодення, а творчу майстерність перейняла в майстрів студії «Art7 Дизайн», де пройшла курс малювання, в студії образотворчого мистецтва «СОМ», де опановувала таємниці композиції, живопису й рисунку від різних художників, а головне, від Юрія Чалого та Івана Домащука.

Однак на цьому не зупиняється і цілеспрямовано займається самоосвітою із живопису різних технік і різних авторів. Працювала спільно із Оленою Малашенко.

Використовує новітні засоби саморозвитку, беручи участь у онлайн-вебінарах найвідоміших світових художників, котрі діляться своєю майстерністю. Однак більшість своїх робіт виконано за технікою малювання пальцями.

Нестримне бажання малювати дозволили автору в грудні 2014 року експонувати виставку «Зимову», яку вона представила з львівськими художниками Оленою Малашенко й Олегом Маликом. А в березні 2015 зі студенткою Дзвениславою Подляшецькою представила свої полотна жіночої тематики, де жінка розкриває свою сутність – таємничої, еротичної, експансивної,  егоїстичної, впевненої, закоханої, вірної.

Виставки:

2014 р. – виставка «Зимова», м. Львів

2015 р. – виставка «Жіноча сутність», м. Львів

2015 р. – виставка в Музеї історії  Галичини, м. Львів

2016 р. – виставка у SoftServe (кафе Meet fnd eat), м. Львів (Садова, 2а)

2016 р. – (15 березня – 4 травня)  участь у міжнародній виставці «Сакральне мистецтво», м. Київ –  представила полотно ескіз архангела Михаїла дияконських воріт Храму Святого Йосафата (м. Червоноград). Робота було виконана у майстерні на Свято-Юрській горі під керівництвом Сергія Колодки.

2016 р. – грудень,  участь у виставці у Палаці мистецтв – Благодійний проект “Від митців для бійців”

Художня майстерність автора:

Студія «Арт 7 дизайн»

Студія образотворчого мистецтва (СОМ)

Іконописна майстерня на Свято-Юрській горі при Церкві Юра під керівництвом Сергія Колодки

Приватні уроки художньої майстерності:       

Альона Малашенко (академізм)

Тижневий пленер в міському просторі LVIV PLEIN AIR WEEK 2014

Тижневий пленер в міському просторі LVIV PLEIN AIR WEEK 2015

Майстер-класи з живопису: 

Макс Скоблінський – техніка Алла-пріма;

Олександр Маранов – художник косміст, космічна техніка сяйва;

Катерина Мороз – архітектура, урбаністичний пейзаж;

Дарія Котюх – засновник школи анімації з піску, рисунок олівцем оголеної натури;

Леонід Афремов – живопис мастихіном, імпресіонізм;

Володимир Черкасов – анатомія.

 

Напишіть відгук