3-d_ryka

На цей раз у рубриці “інструктАРТ” поговоримо про 3D ефект у малюванні.

3D ефект використовується художниками для створення ілюзії глибини картини.  Сьогодні все більшого розвитку набуває такий вид мистецтва, як стріт-арт, де найбільше застосовується ефект 3 D. Важливо відзначити, що ефект 3d можна створити за рахунок обсягів і тіней. Щоб створити реалістичні об’єкти необхідно мати навички в малюванні обсягів (куб, конус або куля). Також важливо вміти відобразити на малюнку гру тіні і світла.

Принципи створення 3D  малюнків

Щоб створити такі малюнки на асфальті або іншій рівній горизонтальній площині необхідно вміти проектувати зображення на площину, застосовуючи при цьому перспективу.

Робота над 3D зображенням розпочинається з обрання сюжету та розробки ескізу. Сам ескіз малюнка залежить від розміру площини на якій він буде виконуватися.

Якщо це малюнок на асфальті, то необхідно врахувати проекцію на площину, що знаходиться до нас під певним кутом і має свою перспективу.  Наприклад, при зображенні об’єкта, який більший за людський зріст (дорослий ведмідь),  то такий малюнок буде розтягнений на багато метрів. Для спрощення, художники іноді використовують поєднання площини знизу і стінок,кутів, стелі.

Щоб створити тривимірне зображення необхідно:

  • ідеально знати структуру об’єкта, що зображується (форма, матеріал, розміри, пропорції);
  • чітко розуміти прямий взаємозв’язок між предметами і їх тінями.

Саме тому, після роботи над ескізом, потрібно нанести штрихування (світло і тінь). А вже після цього перенести зображення на площину. Щоб перенести малюнок на основу необхідно скористатися методом архітектора (побудова геометричних предметів в просторі).
Важливо, щоб 3d малюнок з точки огляду виглядав точно так, як зображено на ескізі.

Як малюють тривимірний об’єкт

3D ефект створюють у декілька етапів:

  • ескіз;
  • нанесення джерела світла;
  • штрихування (тіні).

Для максимальної реалістичності тіні її малюють за такими правилами:

  • виконанується загальний ескіз всіх тіней;
  • заштриховка за напрямком (від світлих до темних);
  • плавні переходи між тонами.

Таким чином, щоб створювати 3D  шедеври потрібно мати не лише спеціальні художні навички, а й розуміти нюанси гри світла і тіні, володіти оригінальністю та  творчим вимислом. На створення об’ємних зображень потрібно витратити багато сили і часу. Якщо Ви хочете розпочати подібну творчість, то краще це зробити з виконання простих малюнків (стандартні геометричні фігури), постійно ускладнюючи завдання.